Ekibimiz

Yusuf Alaköse

Avukat Yusuf Alaköse

Avukat Yusuf Alaköse, hukuk eğitimini 2022 yılında Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamış ve Şeref Öğrencisi olarak mezun olmuştur. Hukuki kariyerine adım attığı avukatlık stajı sürecinde özellikle özel hukuk alanında çeşitli projelerde ve davalarında görev almış, bu süreçte edindiği deneyimlerle profesyonel bilgi ve becerilerini artırmıştır. Eğitimine Hacettepe Üniversitesi’nde özel hukuk alanında yüksek lisans yaparak devam eden Alaköse, akademik bilgi ve pratik deneyimi birleştirerek hukuk alanındaki gelişmeleri yakından takip etmekte ve müvekkillerine daha etkili hizmet sunabilmek için sürekli olarak kendini geliştirmektedir.

Avukat Yusuf Alaköse, hukuk alanındaki uzmanlığını özellikle şirketler hukuku ve ticaret hukuku konularında derinleştirmiş bir avukattır. Alaköse, müvekkillerine hukuki danışmanlık hizmeti sunarken, şirketlerin hukuki ihtiyaçlarını anlamak, iş dünyasının karmaşıklığına uygun çözümler üretmek ve müvekkillerinin ticari hedeflerini korumak konusunda titizlikle çalışmaktadır. Aynı zamanda, sektördeki güncel gelişmeleri yakından takip ederek müvekkillerine en etkili hukuki stratejileri sunabilmek için sürekli olarak kendini güncellemektedir.

Gizlilik & Mesleki Sır

“Sır saklama ve gizlilik” avukatlık mesleğinin en önemli etik ilkelerinden biridir. Hukuk büromuz, BM Havana Avukatlık Kuralları , AB Avukatlık Meslek Kuralları ve 1136 Sayılı Avukatlık Kanunu ile belirlenen gizlilik ve sır saklama ilkesini hassasiyetle uygulamaktadır.

Bağımsızlık

Hak arama özgürlüğünün güvencesi olan avukatlık mesleğinin icrasında “bağımsızlık” etkin bir savunma için zorunludur. Avukat, mesleğini ifa ederken tüm kişi ve özellikle kamu kurumlarına karşı bağımsız hareket etmelidir. Hukuk büromuz, bağımsızlık ilkesini mesleki faaliyetin önemli bir unsuru olarak uygulamaktadır.

Şeffaflık

Avukat, mesleki faaliyetini icra ederken yapılan işin veya davanın aşamaları ve olası sonuçları hakkındaki hukuki görüşünü müvekkiline aktarmalıdır. Hukuk büromuz, vekâletini aldığı müvekkillerini dava süreci ve yapılan işin aşamaları hakkında sürekli bir bilgi akışıyla bilgilendirmektedir.